Küçük sürprizler


Hayatta en büyük zevkimin, eski bir kıyafetimin cebinde unuttuğum parayı bulmak olduğunu keşfettiğimden beri, kışlıkların kaldırıldığı dönemde kotların, gömleklerin cebine 3-5 kuruş birşeyler sıkıştırır oldum.
Geçenlerde bir kotumun cebinden çıkan kağıt 500.000TL bu davranışımı tekrar gözden geçirmeme neden olacak gibi görünüyor.

500.000 TL

Aletin hası


Çekiç, testere, pense hatta İngiliz anahtarı. Hiçbiri dikkatimi çekmez. Ama birtanesi var ki, ne zaman adını duysam kaçacak yer ararım.
Alet edevat dünyasının en karizma adamı olan, ismiyle, girdiği her ortama korku salan işkence karşısında saygıyla eğiliyorum.

İŞKENCE!

Yolda yürürken ansızın karşısına Orhan Gencebay çıkan adam


Yolda yürürken ansızın karşısına Orhan Gencebay çıkan adam bizden biridir. Sıradan insandır, memurdur, öğretmendir, işçidir.
Hiç ummadığı anda karşısına bir ünlünün çıkması onun için günün en iyi olayıdır.
O gazla, akşam olduğunda seri adımlarla evin yolunu tutar ve ev sakinlerine gururla seslenir;

Bugün Orhan Gencebay'ı gördüm!

Win çu


Spor kariyerim başarılarla dolu.
Herşeyi size borçluyum, sayenizde dövüş sporlarında ülkemi başarıyla temsil eden bir isim haline geldim.

Sokakta yürürken ansızın sağdan soldan fırlayıp "İngilizce Eğitim" diye bağıran adamları üzerime salmasanız ben bir hiç idim.

Teşekkürler "İngilizce Eğitim".

Hapşırık ve sonrası


Arkadaşlar;
Biri hapşırdığı zaman kimi insan "çok yaşa" kimisi "iyi yaşa" der. Hepsi lafın gelişidir.
Lütfen ciddiye alıp; "valla çok yaşayıp bakıma muhtaç olacağıma az yaşayim daha iyi", "yok ya çok yaşamak iyidir" falan gibi tartışmalara girmeyin.

Bırakın adam hapşırsın.

Yardım çağrısı

Rüya yorumcusu abilerim ablalarım. Yardım eli uzatın. Bir rüya gördüm, düşünüyorum düşünüyorum bilinçaltımdaki karşılığını bulamıyorum. Anlatayım, bir de siz bakın nolur.

Rüyamda çok sevimli bir köpek vardı. Sevmek için yanına gittim. Yakınına geldiğimde köpeğin uzunca bir gagasının olduğunu gördüm. Daha da yaklaştığım vakit sevimli köpek bana Bedük'ün "systematic, electronic" şeklinde sözlerinden oluşan şarkısını söyledi.

Yardım edin gözünüzü seveyim.

Yulaf


Yulaflı bisküvi diye birşey var. Bir bisküvi insanın içine bu kadar sıkıntı sokabilir mi?
Ne zaman markette aburcubur raflarında onunla gözgöze gelsem kötü birşey olacakmış, başıma bir felaket gelecekmiş gibi geliyor. O kadar renkli, arası kremalı, çilekli, muzlu bisküviler, pirinç patlaklı çikolataların yanında bir bakıyosun dümdüz, odun gibi Yulaflı bisküvi.
Adı bile yok. "Yulaflı bisküvi". O kadar.
Öyle bir ürün ki, hiçbir reklam kampanyası Yulaflı bisküviyi gençlere sevimli gösteremez.
Bir ülkedeki Yulaflı bisküvi tüketiminin o ülkedeki yaşlı nüfusuyla doğru orantılı olduğuna inanıyorum.

Genç adam Yulaflı bisküvi yemez arkadaş.